Çin Fuarlarına Nasıl Gidilir?

Çin Fuarı Kasım 2018

Çin Fuarlarına Nasıl Gidilir?

Öncelikle Çin’e gidecekler Çin konsolosluğundan vize almaları gerekmektedir ( Hong Kong ve Tayvan ve Makao hariç çünkü burada kapıda vize alabilirsiniz). Vize olmadan uçak biletiniz olsa dahi uçağa alınmazsınız. Bazı ülkeler veya hava yolları gidiş-dönüş tarihleri kesinleşmiş uçak biletleri olmayan yolcuları kabul etmemektedir. Bu vize sonrasında direk veya aktarmalı gideceğiniz yere en yakın uluslararası yolcu kabul eden hava limanına veya hava alanına uçakla ulaşın.  Çin’de kalacağınız oteli ayırmış olmanız ve otel görevlisinin sizi havalimanından alıyor olması size kolaylık sağlayacaktır. Ayrıca ülkeye giriş yapmadan önce pasaport ve vize kontrolü yapılır. Bu esnada otel kaydınızı görmek isteyebilirler. Çin fuarına gidecek yolcu, gideceği fuar alanının İngilizce ve Türkçe adres bilgilerinin yanında cep telefonunda ve kağıt baskısı olması işinizi kolaylaştırır.

Çin’de gidilecek en popüler ve 2 fuar vardır. 1. Çin (Canton fuarı) Kanton fuarıdır. Ve içeriği bakımından çok büyüktür. Ve 3 aşamada yapılan çok kapsamlı bir fuardır. 2. Çin YiWu Uluslar arası Emtia  fuarıdır, Türkiye’ye gelen hediyelik tipte birçok ürünün buradaki YiWu bölgesindeki büyük çarşı alanından alınmaktadır. Tabii buranın fuarının da bir o kadar görkemli  olması normaldir.

Sürpriz Not: Bu yıl ilk defa Çin devletinin özel olarak düzenlediği ve bakanlık seviyesinde özel katılım ve davetlerin yapıldığı 1. Çin İthalat ve İhracat fuarı vardır.