Fuarda Etkili Katılımcı Olmak

Fuarda Etkili Katılımcı Olmak

 1. Yurtiçinde veya yurtdışındaki fuarlarda kartvizitlerini gerektiğinden fazla alın. Ve birkaç bölmede saklayın  Yolda bir nedenle kaybolursa diğerleri elinizde olur.
 2. Yerel kültür hakkında bilgi edinin. Örneğin; Çin’de saat veya şemsiye hediye etmek. Öl, geber demekle aynı anlama gelmektedir.
 3. Yanınızda yeterli düzeyde yiyecek götürün. Aradığınız tatları bulmayabilirsiniz.
 4. Fuar esnasında yemek nedeni ile standı terk etmek istemiyorsanız; pratik yiyecekleri yanınızda bulundurun.
 5. Asla kağıt ve kalemle ziyaretçilerin bilgilerini kayıt etmeyin, fuar sonrasında yanlış okuma durumu çok olur.
 6. Ziyaretçi bilgilerini kişi, firma, telefon, e-posta,  vb. birçok bilgisini almaya özen gösterin. Çünkü kişilerin iletişim tercihleri çeşitlilik gösterebilir. Örneğin; telefonda görüşmek konusunda zorlandığınız bir kişi size e-posta ile rahat cevap verebilir. Bir telefon numarasını yanlış aldığında diğer bilgisi ile iletişim kurabilirsiniz.
 7. Dijital kartvizit uygulamaları yaygınlaşıyor. Mutlaka bir tane edinin..
 8. Güvenlik veya kameralar var diyerek açık alanda telefonunuzu şarja bırakmayın, çalışabilir.
 9. Ülke diline ve kültürüne hakim, mümkünse alanınızda bilgili rehberler standınızda bulundurun.
 10. İletişim kanallarınızı olduğunuzca açık bir şekilde tutun. Çünkü bu sizin marka değerinizi arttıracaktır.
 11. Mümkünse; fuar öncesinde ve sonrasında rakip firmaları veya marketi araştırın. Ürününüzün artı tarafını öne çıkartmak için bu iyi bir tercihtir.
 12. Tanıtım ürünlerinizin gideceği yere önceden ve güvenli bir şekilde vardığından emin olun. Çünkü; gümrük vb. ek sorunlar için aksilik süreniz olsun.
 13. Fuar alanına erken varın. Gelmeyen tanıtım ürünler; broşür vb. için yerel baskı şirketlerin ürettirmeye yoluna gidin. Bu nedenle baskılı ve dijital tanıtım ürünlerini Flash bellek ve internet ortamında yedeği olsun.
 14. Çin gibi internet kısıt/yasaklaması olan ülkelerde website üzerinden Gmail vb. e-posta hesaplarınıza ulaşamayabilirsiniz. VPN bu yönde çözüm olabilir.
 15. Resmi evraklarınızı eksiksiz olduğunu emin olun.